چگونه پیراهن مردانه را اتو کنیم؟

فهرست مطالب

واقعیتی انکارناشدنی این است که اکثر آقایان نمی دانند که دقیقا چطور باید پیراهن مردانه خود را اتو کنند. خصوصا افرادی که مجرد هستند یا به دور از خانواده زندگی می کنند این موضوع را بیشتر درک می کنند. نکته جالب این است که تا زمانی که کسی این کار را برای شما انجام می دهد سعی نمی کنید که این مهارت را یادبگیرید. یک مرد باید استقلال داشته و خودکفا باشد. فرض کنید که موقعیتی غیرقابل پیش بینی هم چون یک مصاحبه کاری مهم برای شما ایجاد شده و درعین حال مادر یا همسرتان هم برای آماده کردن لباس های شما حضور ندارند.

آیا به تنهایی می توانید از عهده کار برآیید و به همان کیفیتی که عزیزانتان لباس های شما را آماده می کردند پیش بروید؟

اهمیت جزئیات در ظاهر و استایل شما قطعا برکسی پوشیده نیست و مهمتر از همه اینکه شما باید سعی کنید که تصویری خوب از خود به جای بگذارید. چین و چروک پیراهن شما در ملاقات کاری و به طبع مصاحبه کاری قطعا تاثیر زیادی روی کارفرمایان شما دارد. در حالی که اگر شما با ظاهری آراسته و اتوکشیده ظاهر شوید به دیگران نشان می دهید که با فردی منظم و مرتب در زندگی شخصی و کاری روبرو هستند.

در چنین حالتی چه احساسی خواهید داشت؟ مسلما اعتماد به نفستان افزایش می یابد. اگر تا به حال به اتو کردن پیراهن مردانه خود نپرداخته اید می توانید از امروز شروع کنید. با مطالعه این مقاله به نکات مربوط به اتو کردن پیراهن مردانه دست می یابید. در ادامه با پیراهن ثابت همراه باشید تا به شما در زمینه اتو کردن پیراهن مردانه کمک کند.

پیراهن مردانه را چگونه کادو کنیم
خواندن

چه ابزارهایی برای اتو کردن پیراهن مردانه موردنیاز هستند؟

اتو

 می توانید انواع اتو با برند های مختلف را خریداری کنید یا هم از اتوی مسافرتی استفاده کنید. این وسیله همه جا همراه شماست و باعث می شود که دیگرحتی درسفرهم نگران چین و چروک های احتمالی لباس هایتان نباشید.

میز اتو

همان طور که اتو وسیله ای مهم است باید به میز اتو هم توجه کنید. شما برای اتو کردن نیاز به یک سطح صاف دارید. نکته ای که در میز اتو می تواند به شما کمک کند استفاده از فویل است. اگر میزتان صاف نیست یا اینکه باعث نخ کش شدن پیراهنتان می شود فویل گزینه ای کم هزینه و کاربردی است. با استفاده از فویل همزمان گرما از دو طرف به پیراهنتان بازتاب میکند و باعث تسریع روند اتو کردن شما می شود. فقط توجه داشته باشید که میزان حرارت در این حالت دو چندان می شد و احتمال سوختن پیراهنتان هم بیشتر می شود پس این شیوه را با دقت بسیار انجام دهید.

اسپری آب‌پاش

درمواردی که اتوی شما دکمه بخار یا آب پاش ندارد می توانید از اسپری آب پاش استفاده کنید. این اسپری به شما کمک می کند که آب را به همه قسمت ها به صورت مساوی پخش کنید. با این کار چین و چروک های احتمالی هم باز می شوند. فقط به این نکته توجه داشته باشید که اسپری آب پاش دارای مواد شوینده نباشد چرا که باعث لک شدن پیراهنتان می شود.

حوله

یک حوله کتان رنگ روشن را می‌توان برای اتو آستین‌ها و یا برای تمیز کردن آب اضافی اسپری شده روی پیراهن استفاده کرد. از حوله می توان به عنوان یک لایه محافظتی برای پیراهنتان استفاده کنید.

نحوه تا کردن پیراهن مردانه جعبه ای
خواندن

اسپری آهار

استفاده از این اسپری اختیاری است. فقط در میزان استفاده از آن دقت کنید چرا که اگر بیش از حد استفاده شود ممکن است بافت لباس را مصنوعی کند یا اینکه چین و چروک ها را بیشتر کند. ترکیب یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت با دو لیوان آب به شما این اسپری را می دهد. برای عملکرد بهتر می توانید یک دقیقه قبل از شروع اتو کردن پیراهن مردانه خود این اسپری را روی پیراهنتان بزنید. 

روش صحیح اتو کردن پیراهن مردانه

بهتر است که پیراهن مردانه را ابتدا از داخل و سپس لایه بیرونی پیراهن را اتو کنیم. این کار ممکن است طولانی تر به نظر برسد اما درمجموع فقط 2 دقیقه فرآیند اتو کردن را طولانی تر می کند. با این نحوه اتوکشی نتیجه رضایت بخشی خواهید داشت. در صورتی که فویل آلومینیومی استفاده کرده اید می توانید این نحوه اتو کردن را کنار بگذارید.

آماده سازی

  • سعی کنید پیراهن مردانه را مرطوب کنید.
  • سعی کنید میز اتو را در نزدیکی مکانی که می خواهید پیراهنتان را آویزان کنید قرار دهید.
  • مطمئن شوید که اتوی شما آب به اندازه کافی دارد و در کمترین درجه است.
  • سعی کنید اتو کردن خود را بالباس‌هایی که الیاف سبک‌تری دارند مثل نخ یا پنبه شروع کنید.

یقه لباس

بهترین روش اتو کردن پیراهن مردانه شروع آن با یقه لباس است. در اولین نگاه ابتدا یقه دیده می‌شود بنابراین ایستایی این قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است. این اهمیت زمانی بیشتر می‌شود که از پیراهن مردانه شما فقط یقه آن دیده شود مثلاً در استایلی مانند کت‌وشلوار یا ژاکت. در حالتی که ژاکت می‌پوشید می‌توانید یقه و سرآستین را اتو کنید و از اتو کردن بقیه پیراهن صرف‌نظر کنید. فقط حواستان باشد که ژاکتتان را درنیاورید چراکه استایلتان را زیر سؤال می‌برد.

چگونه پیراهن مردانه را تا کنیم که چروک نشود؟
خواندن

قبل از شروع به اتو کردن یقه پیراهن مردانه آن را مرطوب کنید تاکمی نرم‌تر شود سپس یقه را بازکنید و از پایین به بالا اتو را شروع کنید. اگر چین‌وچروکی باقی ماند آن را به سمت پایین یقه هدایت کنید یعنی جایی که در چشم نباشد. حال یقه را برگردانید و همین کار را برای قسمت بیرونی یقه نیز انجام دهید.

سرآستین‌ها

سرآستین‌ها بعد از یقه اهمیت زیادی دارند. اما نحوه اتو کردن آن‌ها چگونه است؟ ابتدا دکمه سرآستین‌ها را بازکنید و سپس از داخل شروع به اتو کردن کنید. بعد از اطمینان از صافی سرآستین‌ها از داخل شروع به اتو کردن آن‌ها از قسمت بیرونی کنید. در دو حالت سعی کنید که چین‌وچروک‌ها را به سمت لبه بیرونی بیاورید. به‌هیچ‌عنوان روی دکمه را اتو نکنید زیرا امکان جا ماندن رد اتو بر روی آن است. 

قسمت جلوی پیراهن

اتو را با دقت روی قسمت جلویی پیراهن بکشید و توجه کنید که در اطراف دکمه‌ها حرکت کنید. به‌هیچ‌عنوان روی دکمه‌ها اتو نکشید. سپس به سمت بالای شانه و یقه حرکت کنید. این بخش‌ها اهمیت زیادی دارند و توجه اطرافیان را به خود جلب می‌کنند؛ بنابراین این بخش‌ها را با دقت و ظرافت بیشتری اتو کنید. اگر پیراهن مردانه شما جیب نیز دارد سعی کنید که از پایین به بالا اتو کنید. 

پشت پیراهن

پیراهن را از پشت‌روی میز اتو قرار دهید. ابتدا نیمی از آن را و سپس بقیه پیراهن را اتو کنید. 

بررسی نهایی

پیراهن را دوباره چک کنید تا مطمئن شوید که همه بخش‌ها اتو شده است. در صورت لزوم بعضی قسمت‌ها را دوباره اتو کنید و درنهایت آن را روی چوب‌رختی آویزان کنید و در کمدتان قرار دهید. 

نحوه تا کردن پیراهن مردانه جعبه ای
خواندن

هشدار

  • اگر پارچه پیراهنتان را نمی‌شناسید لزومی ندارد که با بالاترین درجه آن را اتو کنید. همیشه با کمترین درجه اتو کنید تا هرگونه احتمال سوختن پیراهنتان کاهش یابد.
  • به دکمه‌ها توجه کنید و اتو را روی آن‌ها نگذارید. همواره اتو را در اطراف دکمه‌ها حرکت دهید.
  • آیا پیراهنتان کثیف است؟ اگر جوابتان مثبت است هرگز این پیراهن کثیف را اتو نکنید چراکه لکه‌ها را روی آن ثابت می‌کنید.

در این مقاله سعی شد تا آموزشی کامل برای اتو کردن پیراهن مردانه ارائه شود. برای خریدی مطمئن می‌توانید به فروشگاه پیراهن مردانه ثابت مراجعه کنید و بی‌واسطه از تولیدی خرید کنید. با خرید پیراهن‌های مردانه باکیفیت از فروشگاه ثابت دیگر نگران اتو کردن پیراهن‌های خود نباشید و از کیفیت پیراهنتان لذت ببرید. شما می‌توانید به‌صورت غیرحضوری به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کنید و یا به‌صورت حضوری به آدرس ایران، مشهد، بین ابوطالب 17 و 19 مراجعه کنید. برای اطلاعات بیشتر به شماره واتساپ ما 09392990085 پیام دهید.

اشتراک گذاری این مقاله:

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *